Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/blueapple.pl/includes/menu.inc).

Kosmetyki z organicznych substancji

W zasadzie od niepamiętnych czasów stosowano różnego rodzaju preparaty do poprawiania wyglądu oraz dbania o ciało. Z początku były to tylko środki tworzone z naturalnych substancji z roślin lub pochodzenia zwierzęcego. Z czasem zaczęto produkować coraz bardziej zaawansowane kosmetyki poprzez łączenie substancji ze sobą.
Kosmtyki do ciała i twarzy
Author: Lies Thru a Lens
Source: http://www.flickr.com
W wyniku postępu technologicznego oraz rozwoju chemii zaczęto wytwarzać kosmetyki z substancji uzyskiwanych syntetycznie. Naturalne elementy zaczęły zanikać lub występować wyłącznie w postaci ekstraktów. Równocześnie można było zauważyć spory wzrost występowania rozmaitych reakcji uczuleniowych. Coraz więcej ludzi obserwowało u siebie uczulenia na różnorodne kosmetyki. Niezbędny był więc swoisty powrót do naturalnych składników. Przykładem nieuczulającego środka jest szare mydło, które nie ma w sobie substancji zapachowych ani barwników. Wytwarza się też różnorodne naturalne kosmetyki do stóp i tak dalej - .Ostatnio aspekty ochrony środowiska i zdrowego stylu życia pojawiają się bardzo często. Wiele osób zwraca uwagę na to, co je i jakiego rodzaju preparaty stosuje na co dzień. Jest coraz więcej sklepów ze zdrową żywnością, która nie zawiera zbędnych konserwantów. Podobnie jest z kosmetykami. Poza znacznie mniejszym niebezpieczeństwem pojawienia się alergii bez wątpienia korzyścią jest także to, że kosmetyki takie nie powodują zanieczyszczenia środowiska. Można też kupić naturalne środki do mycia i czyszczenia. Chętnie wybierane są na przykład naturalne gąbki i pumeksy do codziennej pielęgnacji.

Dłonie to element ciała szczególnie narażony na rozmaite uszkodzenia i urazy. Bardzo częstym problemem jest przykładowo nadmierna suchość skóry dłoni. Bierze się to nierzadko ze stosowania detergentów i pozostałych preparatów chemicznych, które wywierają zły wpływ na skórę. Wykazano bardzo pozytywne działanie części substancji naturalnych na skórę dłoni . Są to przede wszystkim różnorodne składniki zmiękczające i wygładzające. Naturalne kosmetyki do rąk zawierają przykładowo wyciąg z różnorodnych roślin, naturalnej oliwy lub miodu. Elementy dobiera się w oparciu o ich właściwości pozytywne dla ludzkiej skóry.