Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/blueapple.pl/includes/menu.inc).

Jak dbać o cerę dojrzałą?

Już po czterdziestym roku życia u kobiet zaczyna spadać poziom hormonów, głównie estrogenu. Nie zostaje to bez wpływu na naszą skórę. Toteż wymaga ona nieco innego traktowania. W okresie poprzedzającym menopauzę, w czasie jej trwania a także po jej zakończeniu zredukowany poziom estrogenów jest przyczyną pojawiania się rozlicznych oznak starzenia się skóry, nazywanych starzeniem hormonalnym. Na skutek spadku poziomu żeńskich hormonów następuje zanikanie włókien kolagenowych odpowiadających za gibkość a także odpowiednie naprężenie skóry.

zdrowa skóra
Author: Audrey Xavier Brulu
Source: http://www.flickr.com
Zachodzi również redukcja ilości związków posiadających zdolność wiązania wody. Dochodzi do ścieńczenia naskórka. Zanikowi ulega również podskórna tkanka. W wyniku owych procesów cera traci zwartość i giętkość, pogłębiają się zmarszczki powstałe na skutek naturalnego procesu starzenia się. Wygląd skóry pogarsza też strata odpowiedniego nawilżenia sprawiona zmniejszająca się ilością związków tłuszczowych. Zbyt mała ilość lipidów w skórze sprawia, że woda odparowuje, natomiast okrojona zawartość kwasu hialuronowego mającego dar wiązania jej jeszcze bardziej pogłębia suchość (płatki pod oczy).

Mało tego u osób, które nie stosowały odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej, na skórze pojawić się mogą rozmaite przebarwienia. Pomocna w walce z owymi zmianami może być hormonalna terapia zastępcza, jakiej rozpoczęcie trzeba skonsultować z lekarzem. Hormonalna terapia zastępcza nie zwalnia jednakże z obowiązku stosownej pielęgnacji skóry.

Jeżeli ten materiał jest dla Ciebie absorbujący, to koniecznie kliknij tutaj i zobacz tamto źródło (https://sklep.wzso.pl/) - w tamtym miejscu też odnajdziesz wiele cennych informacji.

Przede wszystkim konieczny jest właściwy dobór kremu. Obowiązkowo w kosmetyczce muszą się znaleźć krem przeciwzmarszczkowy a także płatki pod oczy (przeciwzmarszczkowy krem). Kosmetyki dla dam dojrzałych będą niestety kosztowne, jednakże za to najbardziej bogate w aktywne składniki. Więcej: TUTAJKrem taki poza tym, że powinien być odżywczy, ażeby polepszyć barierę lipidową wiążącą w skórze wodę, musi też zawierać konieczne skórze składniki. Dobrze by było dostarczać w kremie kolagen będący rodzajem białka, z jakiego między innymi stworzona jest skóra. Są też substancje sprzyjające wytwórczości kolagenu przez organizm, przykładowo witamina C. Dostarczenie takich substancji aktywizuje syntezę kolagenu. Krem taki należy wklepać w skórę buzi a także szyi i dekoltu. Kremy takie kupimy w drogeriach jak też dobrych aptekach.