Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/blueapple.pl/includes/menu.inc).

Najistotniejsze suplementy diety

80 proc. Polaków ma niedostatek witaminy D. Lekarze alarmują, gdyż jej znaczenie dla naszego organizmu jest niezwykle istotne. Witamina D to prawdziwy eliksir życia, chroni przed szeregiem chorób , także nowotworami. Ale co zrobić, kiedy witaminy D mamy zbyt mało?

suplementy i witaminy w aptece
Author: Infrogmation of New Orleans
Source: http://www.flickr.com
Witamina D jest niezbędnym regulatorem gospodarki wapniowo-fosforanowej, warunkującym prawidłowe działanie układów: kostnego, mięśniowego, nerwowego i odpornościowego. Właściwe stężenie witaminy D w organizmie niezbędne jest do poprawnego asymilowania fosforanów jak też wapnia w przewodzie pokarmowym, wzmacnia ich absorpcję w obrębie nerek i wpływa na rozwój oraz mineralizację kości.

Co się dzieje, kiedy witaminy D mamy zbyt mało? W podobnej sytuacji jesteśmy bardziej narażeni na rozwój wielu zaburzeń, jak cukrzycy insulinozależnej i chorób autoimmunologicznych.

Zainteresował Cię ten artykuł i musisz znaleźć pokrewne teksty? Kliknij więc ten odnośnik i sprawdź więcej porad pod linkiem (http://optyk-trejnowski.pl/szkla).

Częściej także zapadamy na nieswoiste zapalenia jelit. Witamina D odgrywa też rolę w odpowiedzi immunologicznej organizmu, regulacji cyklu apoptozy, stąd oddziaływanie ochraniające nie tylko przed infekcjami, ale również przed nowotworami, w szczególności rakiem sutka oraz czerniakiem.Prawie 90 proc. wit. D w organizmie jest syntetyzowane w skórze pod działaniem promieniowania słonecznego. Z kolei egzogenna witamina D jest dostarczana wraz z pokarmem. Do pokarmów bogatych w wit. D należą: łosoś, tuńczyk, mleko. W Polsce ich spożycie jest za małe aby pokryć zapotrzebowania na witaminę D, stąd powinno się stosować ją w formie suplementów.

szkielet
Author: Thomas Quine
Source: http://www.flickr.com
Niedostatek magnezu natomiast daje objawy, które częstokroć są zwodzące. Byle drobnostka wyprowadza cię z równowagi, źle sypiasz oraz czasem łapią cię skurcze? A być może uskarżasz się na drganie powiek oraz stałe zmęczenie? Zanim zaczniesz biegać po doktorach, zacznij od uzupełnienia magnezu. Magnez jest organizmowi niezbędny, by procesy życiowe zachodziły prawidłowo.

Jeśli dokładnie chcesz poznać informacje na omawiany temat, to obowiązkowo wejdź na proponowany odnośnik (https://zabawekczas.pl/produkty/dla-niemowlat,2,1643). W tamtym miejscu są ciekawe wiadomości, które zostaną Ci w głowie na długi czas.

Wiele ludzi cierpi na niedobór magnezu. Przyczyna? To zazwyczaj jedzenie żywności wysoko przetworzonej, życie w stresie. Magnez odpowiedzialny jest za efektywne działanie układu naczyniowo-sercowego.

Omawiane suplementy nabędziemy bez recepty w każdej aptece internetowej - .