Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/blueapple.pl/includes/menu.inc).

Sposoby na usunięcie nadmiernego owłosienia ciała

We współczesnych czasach mamy do czynienia z bardzo dużym naciskiem na podkreślanie kobiecej urody. Powstały kanony, które wydają się nienaruszalne. Jedną z bardzo istotnych kwestii jest sprawa owłosienia. Obecnie panuje moda na bezwzględne usuwanie włosów z nóg, pach, a czasem również z okolic bikini oraz rąk. Niedopuszczalny jest również tak zwany wąsik, który często jest zmorą tysięcy kobiet. W odpowiedzi na takie a nie inne zapotrzebowanie powstało bardzo wiele sposobów na to, jak sobie radzić ze zbędnym owłosieniem.

depilacja laserowa
Author: Elite
Source: Elite
Najbardziej powszechne są na pewno maszynki i pianki do golenia. Jest to sposób szybki i bezbolesny. Zabieg golenia możemy wykonać samodzielnie w domu, wystarczy że uprzednio udamy się do drogerii czy nawet zwykłego sklepu wielobranżowego i kupimy dobrą maszynkę oraz krem. Minusem tej metody jest bez wątpienia krótkotrwały efekt, w zależności od cech indywidualnych zabieg ten będziemy zmuszone powtarzać co kilka dni. W warunkach domowych możemy również wykonać depilację za pomocą depilatora. W przeciwieństwie do maszynki nie ucina on włosów, lecz wyrywa je wraz z cebulkami. Dzięki temu efekt jest długotrwały i utrzymuje się nawet kilka tygodni. Aby jednak używać tego urządzenia (urządzenia do gabinetu medycyny estetycznej) powinnyśmy się najpierw z nim oswoić oraz zaakceptować pewien stopień bólu, jaki zabieg będzie nam sprawiać. Z każdym następnym razem włoski będą słabsze, w związku z czym dyskomfort będzie o wiele mniejszy. Innym, podobnie skutecznym sposobem pozbywania się owłosienia jest depilacja woskiem lub pastą cukrową. Obie te metody, tak samo jak depilator wyrywają włoski wraz z cebulkami. Tego rodzaju zabiegi warto jednak wykonywać w salonie kosmetycznym, co wiąże się z tym iż są one stosunkowo drogie, w zależności od tego jaką powierzchnię ciała chcemy wydepilować. Zwykle są jednak mniej bolesne niż depilator, ponieważ wykonywane przez specjalistę trwają o wiele krócej. Jeżeli jednak interesuje nas bardziej radykalne rozwiązanie, należy rozważyć depilację laserową. Wykonuje się ją w profesjonalnych zakładach kosmetycznych, a polega ona na usuwaniu niechcianego owłosienia przy użyciu wiązki lasera - laser diodowy warszawa, doprowadzającej do obumarcia włosków. Minusem tej metody jest zapewne jej cena, gdyż jeden zabieg kosztuje kilkaset złotych, a wykonać ich należy kilka.bikini
Author: Butz.2013
Source: http://www.flickr.com
Efekt jest jednak niezwykle długotrwały i umożliwia skuteczne pozbycie się niechcianego owłosienia na zawsze. Zanim wybierzemy to rozwiązanie dobrze jest zrobić odpowiednie rozeznanie przynajmniej w Internecie, w celu znalezienia zaufanego specjalisty. Jeśli na przykład mieszkamy w Warszawie, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę ‘fotodepilacja warszawa’dostaniemy szereg wyników oraz . Niezależnie od tego, którą metodę wybierzemy, musimy dodatkowo odpowiednio zatroszczyć się o pielęgnacje miejsc, z których usuwamy owłosienie. Zarówno golenie jak i depilacja osłabia skórę oraz naraża ją na podrażnienia. Dobrze jest zatem wykonywać te zabiegi z rozwagą oraz zatroszczyć się o odpowiednie nawilżenie.