Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/blueapple.pl/includes/menu.inc).

Przyczyny powstawania odcisków na stopach zwanych modzelami, jakimi sposobami można im zapobiec

Nieodpowiednio dobrane, zbyt małe lub zbyt wąskie buty, a także używanie wysokich obcasów powodują ciągły nacisk i ocieranie powierzchni stóp. Taki nacisk może spowodować, że skóra na nogach zaczyna obumierać i tworzy warstwa zrogowaciałego naskórka. Nie jest on naturalnie złuszczany, tylko wolno narasta, tworząc coraz grubszą warstwę, w pewnym momencie zaczynającą przeszkadzać danej osobie. Odciski takie nazywane są zwyczajowo modzelami, nie będą one w żadnym stopniu spowodowane bakteriami czy wirusami, więc nie można się zarazić nimi.
stopy
Author: Instytut Urody beautebar
Source: Instytut Urody beautebar
Powstają jedynie w wyniku długotrwałego obcierania albo nacisku. Z tego też powodu najczęściej można je znaleźć je na nogach, w szczególności piętach, choć zdarzają się też przypadki modzeli na kolanach i łokciach. W zdecydowanej większości sytuacji nie są one groźne, co najwyżej spowodują coraz większy dyskomfort, w części przypadków jednak niezbędne musi być ich wyleczenie u lekarza. Szczególną dużą uwagę na modzele powinny zwracać uwagę ludzie mający problemy z cukrzycą i układem krążenia, w ich przypadku najlepsze będzie zwyczajnie odpowiednia profilaktyka, a także skuteczne wyleczenie.

stopy
Author: osseous
Source: http://www.flickr.com
Najlepszym sposobem na modzele jest w praktyce nie dopuszczanie do ich powstawania. Trzeba w tym celu ubierać odpowiednie obuwie, nie powodujące odgniatania, a także unikanie dłuższego chodzenia na wysokich obcasach. Bardzo dobrze sprawdzają się najróżniejsze wkładki, które oddzielają nogę od wewnętrznej części buta. Ostatnimi czasy dużym zainteresowaniem cieszą się skarpetki złuszczające, dzięki nim da się bardzo skutecznie wyeliminować wszystkie zgrubienia ze stopy skór - sprawdź Soulima.
Jeśli modzele już się jednak pojawią, to trzeba się ich szybko pozbyć.

Może ciekawe okażą się informacje, które posiada praktyczna witryna (http://www.timefordentist.pl/cennik/). Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, to kliknij tutaj i dokładnie zobacz te wiadomości.

Metod na usuwanie modzeli (ciekawa oferta) jest parę, w większości przypadków można sobie z nimi poradzić w domu za pomocą kwasu salicylowego i pumeksu. W pewnych sytuacjach niezbędna może być jednak interwencja chirurgiczna, przeważnie tak będzie kiedy gdy ktoś będzie chorował na cukrzycę czy choroby krążenia, albo modzele są na tyle duże, że nie można ich samemu usunąć.