Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/blueapple.pl/includes/menu.inc).

Kilka słów o brodach – jak golić, niczym pielęgnować, czy stylizować?

Brody to w ostatnich miesiącach prawdziwy hit sezonu. Coraz nagminniej możemy zetknąć na ulicy mężczyzn, jacy na pielęgnację swojej brody są w stanie przeznaczyć naprawdę dużo czasu. Szczególnie w dużych miejscowościach olbrzymią popularność zdobyły specjalne firmy, do których udają się mężczyźni w celu odpowiedniego wystylizowania brody albo jej przycięcia.


Trzeba jednak przyznać, iż będzie taka wizyta, szczególnie w salonach, które zdobyły wielkie uznanie pośród klientów, może okazać się jednak sporym wydatkiem dla portfela.


kosmetyki męskie
Author: András Bögöly
Source: http://www.flickr.com


W związku z takim, że panowie, jacy noszą tak modny ostatnio, obfity zarost, inwestują jeszcze często w odpowiednie kosmetyki przeznaczone do wykorzystywania w pielęgnacji brody, wszelkie zabiegi powiązane z owłosieniem na twarzy potrafią okazać się rzeczywiście dość drogie.


Bielizna na Walentynki od RESERVED
Author: RESERVED
Source: RESERVED


Kobieta w sukience
Author: Belo Horizonte - MG
Source: http://www.flickr.com


Czy da się zniwelować te koszty i samodzielnie zadbać o brodę? Jak to zrobić? Wiele porad o tym, jak golić brodę czy jak dbać o obfity zarost powinniśmy uzyskać z Netu czy ze specjalistycznych czasopism. Mnóstwa szczególnie młodych chłopaków wiedzę na taki temat czerpie także od starszych kolegów, rodzeństwa lub rodzica.


Trzeba stwierdzić, iż golenie brody będzie o wiele łatwiejsze aniżeli staranne przycinanie obfitego zarostu, jednak mnóstwa mężczyznom dość długa broda całkiem odpowiada. Biorąc pod lupę ostatnie trendy należy się czasami pomęczyć, aby wyglądać naprawdę jak modny facet. Mnóstwa panów decyduje się na ten wygląd nie ze powodu, że podoba im się ten wygląd, a z uwagi na to, iż mogą się oni dzięki brodzie bardziej spodobać kobietom.


Naturalnie, jeśli zdecydujemy się już na zapuszczenie brody, należy skorzystać z kosmetyków, które powodują, że zarost nie będzie tak sztywny. Coraz bardziej mężczyzn stosuje takie artykuły w codziennej pielęgnacji.


Przycinanie brody także nie stanowi problemu, skoro posiadamy lusterko i dobrze oświetlone pomieszczenie.


Zawsze wolno to robić na zasadzie prób i błędów, a skoro nie wyjdzie – zupełnie usunąć zarost. To, jak golić brodę, będzie dość oczywistą kwestia i zdecydowana większość panów nie ma z takim kłopotów.