Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/blueapple.pl/includes/menu.inc).

kosmetyki organiczne i naturalne kosmetyki do twarzy - stare niczym świat

Ponieważ od parunastu lat króluje tendencja na kupowanie i stosowanie tego, co zostało wytworzone ze komponentów naturalnych, bez chemicznych dodatków, bez szkodzenia ekosystemowi w sposób niekontrolowany, najlepiej wykonanych ręcznie, również kosmetyki ekologiczne stały się powszechnie stosowane wśród kobiet. W tym artykule opowiemy kilka ciekawostek na temat takich właśnie kosmetyków.

naturalne kosmetyki
Author: ▓▒░ TORLEY ░▒▓
Source: http://www.flickr.com
Cóż nie ma jednoznacznej, przyjętej generalnie definicji czym są kosmetyki organiczne. My podamy tą sformułowaną przez standard o nazwie COSMOS: przygotowane są w 95% z naturalnych składników, które posiadają gwarancje albo certyfikaty, iż były wyhodowane lub wyprodukowane przez gospodarstwa ekologiczne. Możemy uznać, że dokładnie zostało w powyższym stwierdzeniu powiedziane, że teoretycznie cały produkt musi być naturalny - . Co być może mało nowatorskie, ale nie tak oczywiste na pierwszy rzut oka, szczególnie dla producentów. Do takich kompletnie naturalnych możemy zaliczyć wyrabianą przez kobiety ludu Himba mieszankę. Pokrywają one swoje ciała i włosy pastą wyrabianą z tłuszczu z mleka krowiego, wyciągów z roślin, popiołu i pomarańczowej ochry. Makijaż ( ile trwa makijaż ślubny ) ma uderzający brunatno – czerwony kolor. Przyciąga uwagę, zabezpiecza przed insektami, słońcem i odwodnieniem ciała i ma ewidentnie kosmetyczne walory utrzymujące cerę kobiecą w doskonałym stanie. Pewnie nie są one atrakcyjne dla Europejczyka, ale udowodniono, że kobiety z tej grupy etnicznej posiadają niebywale zdrową skórę, 10-letniego dziecka! Peeling ścierający martwy naskórek jest zaś odkryciem starożytnych Greków i Rzymian. Niegdyś, smarowano skórę oliwą, a potem wcierano w nią drobnoziarnisty piasek. Z drobnymi modyfikacjami, metoda ta przetrwała aż do dziś. Rzymianie byli również znani ze swego zamiłowania do utrzymania czystości. Do dziś możemy podziwiać ich piękne, zabytkowe termy. Ale nie o tym mówimy w artykule. Kobiety z Grecji i Rzymu kontynuowały miłość do białej skóry. Ich zabiegi stawały się jednak znacznie bardziej delikatne. Warto tu wyróżnić kąpiele w mleku, czy wykorzystywanie kosmetyków i zabiegów na bazie mleka koziego. Co wciąż jest popularne. Aztekowie, chociaż nie tak znani europejskiej kulturze jak wyżej wymienione narody, zostali zapamiętani, jako pionierzy stosowania ziaren kakaowca. Ziarna tego drzewa są bogate we flawonoidy i witaminy A, E i B.

Nasz artykuł jest doprawdy ciekawy? Sądzimy więc, że spodoba Ci się też moja strona www (http://dermaproject.pl/pl/c/GENOSYS-Lysienie/40), gdzie jest masę rzetelnych szczegółów.

Systematyczne jedzenie kakao w formie słabo przerobionej ma niebywale dobry wpływ na zdrowie, jak i na nasze samopoczucie. Maseczki z kakao pozwalają odzyskać skórze dziecięcą jędrność, a także utrzymują w niej wilgoć. Skóra staje się bardziej jędrna, a zmarszczki wygładzone. Właściwa zawartość wilgoci w głębszych warstwach skóry ochrania ją przed wysuszaniem i podrażnieniami. Są to już wszystkie naturalne kosmetyki do twarzy o jakich piszemy w tym artykule.kobieca uroda
Author: Ray Bilcliff
Source: http://www.flickr.com
Każda z antycznych kultur i cywilizacji wniosły coś wartościowego do historii naturalnych kosmetyków. Najwięcej na tym możemy zdobyć my – mieszkańcy świata XXI wieku. Mając do swojej dyspozycji ogromny wybór naturalnych produktów i zabiegów kosmetycznych, głupotą byłoby nie korzystanie z nich. Wzrastająca niechęć do kosmetyków chemicznych sprawia, że coraz większa liczba kobiet i mężczyzn przekonuje się do kupna kosmetyków naturalnych, hypoalergicznych, trwałych i bardzo bezpiecznych - .