Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/blueapple.pl/includes/menu.inc).

Golenie jako nieodzowny obowiązek zadbanych mężczyzn, jakie akcesoria najlepiej do niego używać.

Jednym z atrybutów prawdziwych mężczyzn jest zarost na twarzy. Wąsy i brody rosną u panów praktycznie od wielu kilkunastu lat, i praktycznie do końca życia należy o nie dbać. Dzisiaj modny pan to taki, który jest bez zarostu, lecz wypielęgnowane wąsy i broda są również dopuszczalne. Lecz nie można nosić zarostu, jaki jest niechlujny, tylko zadbany i przystrzyżony. Niekiedy można jeszcze wybaczyć męski, kilkudniowy zarost, lecz tylko w nieoficjalnej sytuacji, na bardziej oficjalne okazje warto jednak przypilnować tego, żeby nie mieć żadnego zarostu.


A do jego pielęgnowania jest parę różnych sposobów. Osoby tak zwane nowoczesne, które nie lubią tego typu pielęgnacyjnych czynności pewnie wybiorą elektryczne maszynki, przy ich pomocy da się pozbyć zarostu sprawnie i bez potrzeby użycia czegokolwiek innego. Jednak większości mężczyzn taka metoda golenia nie do końca pasuje, wolą oni tradycyjne metody. Najstarszą i powszechnie uznawaną za bardzo jest używanie brzytwy. Przed laty, gdy maszynek nie było, to była jedyna opcja, ale dziś nie każdy dałby sobie radę z ekstremalnie ostrym ostrzem na brodzie.
maszynka do golenia
Author: The Cookiemonster
Source: http://www.flickr.com


Najpopularniejszą współcześnie metodą golenia są najróżniejsze maszynki. Oferowane są one w wielu różnych odmianach, od całkiem tanich jednorazówek aż po nowoczesne, kilkuostrzowe modele. Lecz golenie to nie tylko brzytwa czy maszynka. Zarost przed tą czynnością należy odpowiednio zmiękczyć, a tu bardzo się przydadzą pianki do golenia (). Mniej popularne, lecz ponoć znacznie lepsze jest zastosowanie klasycznego pędzla oraz kremu do golenia, tyle że naszym panom po prostu nie chce się z nim bawić.


Po pozbyciu się włosów warto również zadbać o skórę na twarzy. Świetnie sprawdzi się przy tym jakiś lepszy krem po goleniu, wielu panów chętnie używa także ałun, który działa ściągającą i bakteriobójczo, a jednocześnie świetnie hamuje krwawienie. Kupując kosmetyki i akcesoria (zajrzyj - akcesoria do makijażu permanentnego) do golenia warto szukać sprawdzonych, pewnych firm, przykładowo tutaj bardzo dobrze wypadają artykuły firmy dovo razors.