Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/blueapple.pl/includes/menu.inc).

Kosmetyki naturalne i plusy ich stosowania

Nazywane są różnie: naturalne, organiczne, biokosmetyki... Do ich produkcji wykorzystywane są wyłącznie naturalne składniki. Stworzone są z roślin, olejków z nasion a także owoców. Mleko, śmietanka, jogurt, cukier otrzymywany z trzciny cukrowej, sok z owoców, oraz jajka stanowią główny skład kosmetyków naturalnych.


Kosmetyki Organique
Author: Organique
Source: http://www.organique.pl/
Europejskie normy mówią, aby biokosmetyk w ponad 90 proc. składał się z substancji roślinnych. Jednak również i one muszą pochodzić z upraw kontrolowanych. Biokosmetyk nie powinien mieć chemii, sztucznych, aromatów czy też konserwantów, szczególnie pochodnych kwasu benzoesowego.

Te informacje pochłonęły Cię kompletnie? Jeżeli tak jest, to przeczytaj więcej wampirzy lifting wrocław danych na pozostałych witrynach - znajdziesz je, klikając w link poniżej.

To właśnie one na ogół są przyczyną uczuleń. Kosmetyki naturalne nie mogą mieć także pochodnych siarczanu sodu i ropy naftowej. Substancje te podrażniają skórę oraz zaburzają wydzielanie łoju i potu. I najważniejsze: zabrania się je testować na zwierzętach.

Aby wytwarzać kosmetyki naturalne, nie potrzeba ogromnych zakładów chemicznych, nie potrzeba zaawansowanych technologii. Rezultatem tych poczynań nie są stosy toksycznych odpadów, które tysiące lat będą zalegać w środowisku. Jeśli zależy nam na czystym środowisku, to nabywając te kosmetyki musimy to uwzględnić.

Niestety spora część osób błędnie uważa, że kosmetyki ekologiczne nie zapewniają tak dobrych efektów jak kosmetyki z dodatkiem chemii. Takie zapatrywanie na ten temat jest skutkiem niedoinformowania niewiedzy i działań marketingowych firm produkujących kosmetyki. Fakt, że szampon do włosów który mocno się pieni jest konsekwencją wykorzystania sztucznych substancji pieniących, bez związku z właściwościami myjącymi. Piana jest jedynie sympatycznym, efektem , którego zadaniem jest przyciągnąć przyszłego konsumenta.
Ty także pragniesz żyć eko? Zacznij sam robić kosmetyki ekologiczne. To może być orzechowy peeling, cukrowa depilacja czy też aromatyczna kawowa maseczka (kofeina idealnie ujędrnia i napina skórę).

Wybór kosmetyku pielęgnacyjnego też może być kwestią ideologii. Coraz częściej idąc do sklepu kosmetycznego chcemy zaangażować się społecznie i pokazać, iż leży nam na sercu ochrona zwierząt oraz świat, w którym żyjemy.